Do jaké barvy ladit náramek? Aneb symbolika barev korálků

Každá z nás má svou oblíbenou barvu - některé z nás si libují v sladké růžové, jiné v čistě bílé, další dáváme přednost tajemné černé nebo zářivě modré. Každá barva má tolik odstínů, kolik máme my ženy nálad a chutí. A všechny barvy mají nějakou svou symboliku. Pojďme se blíže podívat, co která barva znamená :)

Bílá barva...

symbolizuje čistotu, nevinnost, svěžest, dokonalost, otevřenost, upřímnost. Bílá barva je úžasná v tom, že ji můžete kombinovat s jakoukoliv jinou barvou a náramek vám krásně prosvětlí.

118 (1)

Černá barva...

je barvou, značící tajemno, formálnost, profesionálnost, eleganci, citlivost a mystično. Stejně jako barvu bílou ji můžete kombinovat s jakoukoliv jinou barvou, černá Vám pak náramek "potemní" a dodá mu záhadný nádech.

120 (1)

Růžová barva...

je symbolem romantiky, štěstí, lásky, něhy, mírnosti, jemnosti a sentimentality. Růžová je sladká a krásně se hodí k mnoha variantám oblečení. V kombinaci s bílou barvou vypadá pak náramek úžasně něžně a "barbínkovsky".

67 (1)

Modrá barva...

je barvou svobody, inspirace, klidu, spolehlivosti, důstojnosti, rozvážnosti a duchaplnosti. Modré náramky jsou úžasné ať už ve světlé, nebo tmavé variantě. V kombinaci s džínovinou jsou náramky krásným doplňkem Vašeho outfitu!

85

Zelená barva...

symbolizuje přírodu, soucit, náklonnost, vyrovnanost a zmírňuje stres. Zelená barva se dá na náramku krásně kombinovat například se žlutou a takové náramky vypadají krásně přirozeně a vesele.

105

Žlutá barva...

je symbolem pro radost, pozitivno, veselost, svobodu, rozjařenost a uklidňuje nervy. Díky tomu je také skvělá pro rozvoj intelektu a kreativity. Žlutá barva náramek vždy krásně rozzáří a dodá mu jas, je úžasná především do teplých měsíců.

109

Fialová barva...

je barvou magie, duchovna, vitality a vzrušení či také vášně a srdečnosti. Tato éterická barva je motivující avšak zároveň uklidňuje a přináší dobrý spánek. Fialová je barvou tvořivých umělkyň s originálním viděním světa. Podle toho také mnohdy fialové náramky vypadají, fialová barva se totiž krásně kombinuje s mnoha dalšími barvami.

114 (1)

Červená barva...

symbolizuje sebevědomí, energii, impulzivnost, životní sílu, radost a vzrušení. Nejlépe k ženě přitahuje pohledy opačného pohlaví a pro muže působí z barev nejpřitažlivěji. Červená je barvou extrovertů, zábavy a vitality. Červené korálky náramku dodají švih a vášeň, nejsou však nejprodávanějšími - není se jich však proč bát! 

96 (1)

Oranžová barva...

vyjadřuje vitalitu, štěstí, vytrvalost a sílu. Podporuje v člověku kreativitu a elán, po zdravotní stránce má pak dokonce pomáhat v léčení. Oranžové korálky jsou veselé a náramek "proteplí" barvou letního západu slunce nad oceánem... :)

86

Hnědá barva...

je barva symbolizující řád, společenské postavení, luxus, stabilitu, eleganci, avšak i lásku k přírodě. Hnědou barvu si většinou oblíbí lidé klidné a milé povahy. Korálky s jakoby dřevěným podkladem jsou úžasně originální a náramku dodají jedinečný ráz.

031A

Tyrkysová barva...

je kombinací zářivě zelené a modré barvy, symbolizuje svobodnou duši, sebevědomí, spontánní chování, ale i bezbřehou fantazii či mládí a mírumilovnost. V mém eshopu je to jedna z nejoblíbenějších barev korálků a na náramku vždy vypadá úžasně rozzářeně. Její kombinování s jinými barvami je pak úplně jednoduché, jelikož se tyrkys hodí k mnoha z nich.

76 (1)

Šedá barva...

je barvou opatrnosti, neutrality, ochoty ke kompromisům avšak i cílevědomosti a objektivity. Tato barva také vnáší stabilitu do mezilidských vztahů. S touto "barvou stínů" se skvěle kombinují všechny možné další barvy a náramku dodává šedá barva na eleganci.

S063 (2)