Vývoj korálků Branelli - dříve a nyní

Milé dámy, 

jak dlouho již znáte korálky Branelli? A všimly jste si, že se korálky stále mění a jsou čím dál krásnější a propracovanější?

U skleněných korálků se vyvinul především střed. Dříve byl složen ze dvou postříbřených částí, nyní je již u většiny korálků jen z jednoho kusu postříbřeného kovu. To je o moc praktičtější, protože se již nepoužívá k připevnění středů lepidlo a tak nehrozí, že se středy uvolní. Také to vzhledově působí jemněji a na náramku to lépe vypadá. Další proměna pak proběhla ve velikosti, či řekněme robustnosti korálků. Dříve byly korálky širší a kulatější, nyní jsou spíše užší, protáhlejší a také propracovanější, prostě stále krásnější. Porovnejte si na korálcích níže, jak vypadaly korálky dříve a jaké jsou ty současně prodávané.

96     735

158a   136 

Kovové korálky, to je jiná kapitola. Ty se "souhrnně" nemění, ty se prostě množí :) Druhů je stále více a jsou stále detailnější. Dříve jsem pracně hledala např. psíka, nyní si můžete vybrat z několika druhů, jeden hezčí než druhý!

177pes   137   475!

317   413 (1) - kopie   413a (1)

Anebo ozdobné mezičlánky, ty jsou taky čím dál úžasnější, i když musím říct, že jeden korálek, starý již několik let, si stále pamatuji, protože "na tu dobu" byl naprosto dokonalý (viz. první obrázek níže).

927_A   179   500 (1)

501!!   198   200

Jsou však korálky, které mě nepřestanou fascinovat, jsou tak úžasně propracované, že když jsem je objednávala, nevěřila jsem, že budou vypadat jako na obrázku. Co na ně říkáte vy? A to neuvádím všechny, uhodnete, které další počítám mezi své favority? :)

>332 (1)   482 (1) - kopie   458 (1)   552 (1)   

551 (1)   465   546   309

Také v kategorii Náramky a další došlo k velkému vývoji. Když jsem s korálky začínala, dal se sehnat jen jeden typ náramku. Šlo o náramek s cvakacím zapínáním. Později se pak přidal náramek se zapínáním ve tvaru srdce, jednoduché karabinkové náramky, náramek s nápisem Love a nyní, poslední novinkou, jsou náramky s kulatým zapínáním. Přibyly ale i zcela nové druhy - mnohobarevné kožené náramky, strunové náramky a náramky prodlužovací :)

007   01a    018 (5) kulička

Bez názvu – 1   modrý-Z (0)   ruzovy

023c  019 (1)   027a   016

A znáte i méně časté způsoby, jak se zdobit korálky? Ty dříve také vůbec nebyly. Jsou to třeba náušnice, prstýnky, či přívěsky na klíče či kabelku. Přívěskem pak dokonce můžete i obdarovat partnera, i když to můžete i samotnými korálky - můj přítel má například autíčko na klíčích od auta, malá roztomilost z lásky :)

63a   N2   P4

Úžasně se také vyvinuly zarážky. Dříve byly k dostání pouze "stoppery" otevírací, ale ty jsou patentované společností Pandora a proto se musela vyřešit dobrá alternativa. A ta se také našla! Gumičkové zarážky fungují ještě lépe, než otevírací, protože je můžete umístit kdekoliv na náramku a udrží korálky ve vybraném prostoru.